خانه / پارچه تریکو / پارچه تریکو لاکرا / خصوصیات پارچه تریکو پنبه لاکرا اعلا

خصوصیات پارچه تریکو پنبه لاکرا اعلا

آیا از استفاده از پوشاک با الیاف مصنوعی که کلی ضرر و زیان دارند خسته شده اید؟ آیا پارچه تریکو پنبه لاکرا را می شناسید؟ آیا از خصوصیات پارچه تریکو پنیه لاکرا اعلا آگاهی دارید؟
امروزه دیگر بر کسی مضررات پارچه های الیاف مصنوعی پوشیده نیست و تقریبا همه آهاد مردم می دانند که چه زیانهایی بر بدنشان اعمال می شود، این امر باعث توجه بیشتر مردم به استفاده از پارچه های پنبه یا همان نخی شده است که می توان گفت که مزایای بسیاری دارد این امر موجب آن گشته تا تعداد بسیاری از مردم به دنبال پارچه پنبه ای یا نخی بچرخند و این امر باعث زیاد شدن تقاضا شده و به همین خاطر خیلی از تولید کنندگان پارچه تریکو مبادرت به تولید پارچه های پنیه ای کردند ولی این سوال پیش می آید که نمی توان الیاف پنیه را به تنهایی استفاده کرد پس باید به دنبال یک الیاف متناسب با پنبه گشت چون در پارچه های تریکو باید حالت کشی آن حفظ شود پس باید به دنبال الیافی گشت که به پنیه حالت کشسانی دهد و به نتیجه جالبی رسیدند که مبتوان الیاف لاکرا پنیه را تولید کرد، ترکیب این دو الیاف باعث حفظ حالت کشی بودن و در ضمن از مزایای الیاف پنیه هم می توان بهره جست.

خواص پارچه تریکو پنبه لاکرا
همانگونه که در گذشته عنوان کردم پنبه به دلیل طبیعی بودن، در داخل الیاف آن منفذ هایی یا منافذی وجود دارد که هوا می تواند در آن رفت و آمد کند و این امر باعث خروج گرما از بدن و ایجاد عایق حرارتی در بافت پارچه می شود پس گرمای محیط در فصلهای گرم سال وارد لباس نشده و یا در فصول سرد سال، سرمای محیط از لباس عبور نکرده، پس در نتیجه انسان احساس سرما نمیکند و این رفت و آمد هوا در بافت آن باعث جلوگیری از بوی بد عرق بدن می شود و این امر باعث حس خوشایندی به انسان در هنگام استفاده را می دهد ولی یک عیبی که می توان یه آن اشاره ای داشت دوام کم و کشی نبودن این نوع الیاف است که میتوان با ترکیب کردن لاکرا در بافت پارچه تریکو حالت کشسانی و دوام را به این پارچه اضافه کرد. این دو الیاف سازگاری خوبی با هم دارند و می توان گفت که باکیفیت ترین پارچه تریکو را به وجود آورده است.

چگونه پارچه تریکو پنبه لاکرا باکیفیت را تشخیص دهیم؟
برای این منظور می توان به نوع تولید نخهای به کار رفته در آن دقت کرد که باید در هنگام خرید از فروشنده سوال کرد، که یکی از این موارد، نوع نخ به کار رفته در پارچه است که مشهورترین آنها نخ اپن و شانه شده سوپر و شانه شده رینگ است که بی کیفیت ترین آن نخ اپن است که می توان معمولا برای لباس زیر مورد استفاده قرار گیرد به دلیل اینکه پنبه در آن به کار رفته و از بقیه نخها بسیار ارزانتر است به همین خاطر پارچه ای با قیمت پایین به دست می آید و برای لباس زیر که باید پنبه داشته باشد و هم ارزان باشد گزینه خوبی است.

مطلب پیشنهادی

مشخصات پارچه تریکو

مشخصات پارچه تریکو فلامنت لاکرا مرغوب

آیا از مشخصات پارچه تریکو فلامنت لاکرا آگاهی دارید؟ آیا می دانید متوجه مرغوب پارچه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تریکو کانال پتو کانال روبالشتی